Loading...
Zarządzanie sobą

Jak świeżo upieczony lider może zbudować swoją pewność, bez afirmacji?

Pewność siebie umożliwia liderom podejmować ryzyko i walczyć o swoje, daje siłę by iść  pierwszym tam dokąd powinni zmierzać. Pewność siebie pomaga namierzać problemy i radzić sobie z napotkanymi niepowodzeniami. Pewność siebie wyróżnia, dodaje pewności niepewnym i daje poczucie bezpieczeństwa tym, którym go brakuje.

Ludzi ciągnie do pewnych siebie liderów. Co zrobić, by zbudować swoją pewność siebie?

 

 

  • Spędzaj czas z ludźmi, którzy dodają Ci pewności siebie

 

Zastanów się nad tym, jak działają na Ciebie ludzie  z Twojego najbliższego otoczenia.

Jeśli zniechęcająco i onieśmielająco – zacznij poświęcaj im mniej czasu. Spotykaj się z tymi, którzy chcą Cię widzieć jak wygrywasz. Zrób to na możliwie wczesnym etapie swojej kariery.

 

 

  • Miej w zanadrzu sukcesy, którymi możesz się pochwalić

 

Nic tak nie zwiększa pewności siebie jak zwycięstwo. Zwycięstwo należy tutaj rozumieć dość szeroko np.: wygrana w zawodach sportowych, zrealizowany cel osobisty (zdrowie, dieta), zrealizowany projekt na uczelni / w pracy. Zrób listę swoich dotychczasowych osiągnięć, doda Ci ona energii i zmotywuje do dalszego działania.

 

 

  • Przestać porównywać się z innymi

 

Nic tak nie wpływa negatywnie na naszą pewność siebie jak porównywanie się z innymi. Jeśli porównuje swoje słabości do najlepszych cech u innych osób, przestań! Po pierwsze inni wcale nie są tak dobrzy jak Ci się wydaje. Po drugie każdy ma w sobie coś wyjątkowego do zaoferowania. Zamiast porównywać się z innymi staraj się być najlepszą wersją siebie.

 

 

  • Wyspecjalizuj się

 

Jeśli chcesz mieć więcej pewności siebie – zdobądź jakąś wartościową umiejętność.

Bądź ekspertem w swojej dziedzinie. Zbadaj rynek, dowiedz się jak najwięcej o swoich klientach, zdobądź informację które pomogą Tobie i Twojemu zespołowi działać efektywnie.

 

Pamiętaj, że na bycie liderem trzeba sobie zasłużyć. Do roli lidera należy dorosnąć. Rola lidera staje się coraz bardziej wymagająca, dlatego też stale musisz się rozwijać. Bycie lideeem to zarówno przywilej jak i odpowiedzialność.

Źródło: Skuteczni liderzy zadają trafne pytania, John C. Maxwell

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najlepsze